brr name

gerb ukr

Історія

Бобровицький район розташований у південній частині Чернігівської області. Його площа складає 1417,91 квадратних кілометрів, що становить 4,4 відсотка території області.

Сучасні межі має з 10 вересня 1959 року, коли Указом Президії Верховної Ради УРСР Новобасанський район було ліквідовано, а його територію передано до Бобровицького району.

Територія сучасного району була заселена ще в стародавні часи, про що свідчать археологічні знахідки, залишки городищ та залишки поселень періоду Київської Русі.

Села Браниця та Свидовець згадуються в документах, датованих 1155 роком. Вороньки згадуються в літописних джерелах 13-го століття. В 1996 році 800-річчя з дня заснування відзначили села Ярославка та Стара Басань, що своєю історією пов’язані з князюванням чернігівського князя Ярослава – онука Олега. Тут і нині є «Княжедвор’є», “Кирилишине болото”, “Калинів кущ” та інші урочища, що свідчать про ті часи.

На території району знаходяться кургани ІІ-І тисячоліття до нової ери, городище XI-XIII століття (м.Бобровиця), ранньослов’янське поселення II-VI століття (с.Веприк), кургани ІІ-І тисячоліття до нашої ери (с.Горбачі), кургани II тисячоліття до нашої ери, поселення черняхівської культури II-V століття (с.Нова Басань), кургани епохи бронзи – II тисячоліття до нашої ери, городище часів Київської Русі – XI-XIII століття (с.Новий Биків), курган Козак – ІІ-І тисячоліття до нашої ери (с.Озеряни), городище часів Київської Русі (с.Петрівка), курган ІІ-І тисячоліття до нашої ери (с.Рудьківка), поселення черняхівської культури та кургани ІІ-І тисячоліття до нашої ери (с.Щаснівка), поселення “Княже дворище” (XII-XIII століття), кургани ІІ-І тисячоліття до нашої ери (с.Ярославка).

У с.Новий Биків збереглася пам’ятка архітектури початку 19 століття – Успенська церква (1804 рік), у с.Петрівка – мурована Петропавлівська церква(1838 рік). У Старій Басані (хутір Тимки) зберігся будинок з мезоніном (один з небагатьох, що лишився без змін зовні і всередині) – зразок садибного будівництва 19-го століття.

У районі встановлено 2 пам’ятники Т.Г.Шевченку (с.Нова Басань, 1950 рік, с.Кобижча, 1972 рік), 27 обелісків Слави, 68 братських могил та 41 одиночна могила загиблим воїнам, меморіальний комплекс декабристам (с.Вороньки, 1975 рік), пам’ятник П.Г.Тичині (с.Піски, 1981 рік).

Видатні уродженці Бобровицького району

Тичина Павло Григорович (с. Піски) — український поет, засновник українського літературного модерну початку XX століття, науковець, громадський діяч.
Рощепій Яків Устинович (с. Осовець) — винахідник автоматичної гвинтівки та самохідного комбайну;
Лопата Василь Іванович (с. Нова Басань) — український художник і письменник. Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, автор сучасної української гривні.
О.С.Бичок (м.Бобровиця), П.Н.Зубко (с.Марківці), В.Л.Карнаухов (м.Бобровиця), О.Є.Кривець (с.Піски), Д.Я.Шевенок (с.Ярославка) – Герої Радянського Союзу.

Остання змінаПонеділок, 06 червня 2016 23:36
Our website is protected by DMC Firewall!