brr name

gerb ukr

Головна/Наша діяльність/Новини/Своєчасне проведення навчань з питань охорони праці – запорука безпечної роботи

Своєчасне проведення навчань з питань охорони праці – запорука безпечної роботи

  • Опубліковано в Новини

Велике значення для підвищення якості та ефективності роботи підприємства має належна підготовка, навчання та підвищення кваліфікації працівників, а також навчання з питань охорони праці.
Загальний порядок проведення навчання з питань охорони праці встановлено Законом України «Про охорону праці» (ст. 18. «Навчання з питань охорони праці»). Відповідно до вимог цієї статті працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці та надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, правил поведінки у разі виникнення аварії.
Порядок навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників у процесі трудової діяльності, встановлюється Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, НПАОП 0.00-4.12-05, яке затверджене наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 №15. Також цим наказом затверджений Перелік робіт з підвищеною небезпекою.
На підприємствах, згідно п.3.2 Типового положення, з урахуванням специфіки виробництва та вимог нормативно-правових актів з охорони праці, розробляється і затверджується відповідне Положення підприємства про навчання з питань охорони праці.
Працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.
Посадові особи, діяльність яких пов'язана з організацією безпечного ведення робіт, проходять навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки, як правило, у навчальних закладах та установах, які отримали відповідний дозвіл на навчання з питань охорони праці.
Перевірка знань працівників з питань охорони праці на підприємстві здійснюється комісією з перевірки знань з питань охорони праці, склад якої затверджується наказом керівника.
Результат перевірки знань з питань охорони праці оформлюється протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці (додаток 1 до Типового положення).
Козелецьким відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області питанню навчання з охорони праці постійно приділяється велика увага. Станом на 01.09.2017 року (і далі статистика на цю ж дату), мною, виконуючим обов'язки страхового експерта відділення взято участь у навчанні і роботі 19 комісій з перевірки знань.
З метою підвищення знань працівників служб з охорони праці надавалася кваліфікована безкоштовна інформаційно–консультативна допомога з питань охорони праці. При відділенні створено консультаційний пункт, де роботодавці, спеціалісти з охорони праці отримують кваліфіковану допомогу з питань державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, підготовки та розроблення інструкцій і заходів з охорони праці, організації навчання, розслідування нещасних випадків. Роботодавцям надано 95 консультацій. Питання навчання є одним із напрямів опрацювання і впровадження системи управління охороною праці на підприємствах. Така система опрацьована на 27 підприємствах підпорядкованих районів. Крім того, з метою профілактики виробничого травматизму, страхувальниками з вказаних питань регулярно проводяться наради, семінари, та «круглі столи». Взято участь і проведено 6 семінарів, 13 нарад та 2 «круглих столи».
Проте статистика свідчить, що травматизм на виробництві все ж трапляється. У відділенні зареєстровано 5 повідомлень про нещасні випадки на виробництві. У порівнянні з періодом на 01.09. 2016 року зареєстровано на 2 страхових випадки менше, що може свідчити про ефективність системного підходу до проведення навчань і перевірки знань з питань охорони праці, яке спонукає робітника до дотримання тих чи інших безпечних прийомів у роботі, сприяє попередженню нещасних випадків на виробництві.
За результатами розслідувань складено 2 акти за формою Н-5 та 3 акти за формою Н-1. Проведено аналіз виробничого травматизму показує, що всі нещасні випадки сталися з організаційних та психофізіологічних причин, не залежних від техніки та обладнання. Тобто основною причиною травматизму є сам працівник, який інколи не знаючи безпечних методів роботи та порушуючи вимоги з охорони праці, не дбає про особисту безпеку та наражає на небезпеку оточуючих.
Найпоширенішими психофізіологічними причинами є особиста необережність травмованих працівників. Так, 03.01.2017 року, працівник відділу освіти Бобровицької РДА під час пересування послизнулася на льоду впала та отримала травму руки. А, 15.08.2017 року, внаслідок особистої необережності фахівця з соціальної роботи Бобровицького районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, покусав собака.
На підприємствах, де сталися нещасні випадки, за участю керівників проведено наради з підведення підсумків роботи комісій з розслідування, визначено заходи, щодо попередження виробничого травматизму та звернуто особливу увагу на покращання організації роботи з профілактики нещасних випадків.
До участі у проведенні нарад були залучені не тільки роботодавці, але й працівники, до відома яких доведено вимоги статті 14 Закону України «Про охорону праці», відповідно до якої кожен працівник зобов'язаний дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих в процесі виконання будь-яких робіт. Як показує досвід, безпека праці є основною гарантією стабільності та якості будь-якого виробництва.

Тетяна Горлач, головний спеціаліст Козелецького
відділення управління виконавчої дирекції Фонду
соціального страхування України в Чернігівській області, представник відділення у Бобровицькому районі

Галерея зображень

Перегляд вбудованої галереї встановлений і включений на вашому сайті. Будь ласка, виключіть його в першу чергу, для того, щоб мати можливість використовувати більш просунутий Simple Image Gallery Pro.:
http://bobr-rrada.gov.ua/nasha-diialnist/novyny/item/570-svoiechasne-provedennia-navchan-z-pytan-okhorony-pratsi-zaporuka-bezpechnoi-roboty#sigProIdc58bbbb206
Інші матеріали в цій категорії: « Виїзний семінар – тренінг. Прямий зв’язок. »
Our website is protected by DMC Firewall!