brr name

gerb ukr

Головна/Наша діяльність/Новини/Пам'ятка населенню «БЕРЕЖІТЬСЯ ХВОРОБ ТВАРИН, ЩО ПЕРЕДАЮТЬСЯ ЛЮДИНІ!»

Пам'ятка населенню «БЕРЕЖІТЬСЯ ХВОРОБ ТВАРИН, ЩО ПЕРЕДАЮТЬСЯ ЛЮДИНІ!»

  • Опубліковано в Новини

Щорічно в Україні реєструються випадки захворюваності людей на сказ. В усіх смертних випадках від сказу, зареєстрованих в Україні, постраждалі від укусів тварин звертались у медичні заклади лише в день прояву клінічних ознак хвороби. При своєчасному зверненні постраждалого до лікувального закладу проводиться щеплення антирабічною вакциною, що попереджує захворювання і врятовує життя.
Тому звертатися за медичною допомогою потрібно відразу після контакту (укусу чи ослинення) з підозрілою твариною, бо при проявах клінічних ознак врятувати хворого, як правило, не вдається.
Інкубаційний період сказу триває досить довго – у середньому 1–3 місяці (хоча може тривати й до року), і перші ознаки хвороби виникають пізно, коли у мозку вже відбулися руйнівні процеси (набряк, крововилив, деградація нервових клітин), що робить лікування проблематичним.
Щоб запобігти захворюванню на сказ та смерті від цієї особливо небезпечної хвороби, необхідно:
- уникати контактів з бездомними та дикими тваринами, постійно пояснювати дітям небезпеку таких контактів. Особливо уважно слід оглядати дітей після прогулянки чи контакту з твариною.
- рани від укусу, подряпини, місця ослинення, потрібно негайно ретельно промити під проточною водою з господарським милом, обробити краї пошкоджень йодом, накласти асептичну пов’язку. Не слід зупиняти кровотечу. В цей же день слід негайно звернутися до травматологічного пункту, який працює цілодобово.
- якомога швидше звернутися до медичної установи для проведення антирабічного щеплення та серотерапії, що проводяться за затвердженою схемою;
- своєчасно робити щеплення проти сказу домашнім тваринам, сторожовим собакам; виконувати правила утримання домашніх тварин та норм поводження з ними;
- доставляти фахівцям ветеринарної медицини хворих тварин або їх трупи в разі, якщо тварина загинула;
- не знімати шкуру з трупів диких тварин при їх знаходженні;
- в разі укусу домашньою твариною, слід з’ясувати ім’я господаря та адресу - це допоможе вам уникнути щеплень проти сказу, оскільки за твариною можна встановити ветеринарний нагляд;
- у разі пошкодження одягу, в якому була одягнута людина під час укусу, треба його обробити гарячою праскою і лише після цього одяг можна ремонтувати.

Our website is protected by DMC Firewall!